[10]

Archiv

Autor - Jaromír 99, výstava ...když nemůžeš, tak přidej!

…když nemůžeš, tak přidej!

9. 4. – 29. 5. 2016

Autor – Jaromír 99

Velkoformátové tisky ze stejnojmenné knihy o Emilu Zátopkovi, doplněné o výběr z předchozí komiksové tvorby Jaromíra 99.

Martin Krajc - CALL ME!

CALL ME!

27. 2. – 3. 4. 2016

Autor – Martin Krajc

Výběr z aktuální tvorby současného českého umělce, jehož výrazný rukopis se opírá o expresivní kresebnou linku, téměř barokně rozevlátou na monumentálních plátnech, kde dominují převážně ženy a dívky v takřka magazínových pózách.

VERNISÁŽ

5. 12. 2015 – 29. 1. 2016

Autor – Jiří Hauschka

Výstava jako důkaz prorocké síly Hauschkova umění. Ač sám je stuckistou, tedy umělcem “zatvrdlým” (nebo “zatvrzelým”), tahy štětce dokáže přesně zachytit návštěvníky vernisáže, která teprve nastane. Přestože autor neprošel klasickým uměleckým vzděláním, dopracoval se k velmi zajímavé podobě malby, která osciluje mezi abstrakcí a figurací. “Vernisáž” nabídla ukázky z jeho aktuální tvorby.

Šperky

22. 11. – 20. 12. 2015

Autor – Josef Zbortek

“Mým záměrem je tvořit šperky zcela výjimečné.
A dělat tak svět o trochu krásnější.”

Expozice originálních prací předního českého šperkaře a klenotníka. V takto rozsáhlé a ucelené formě byla autorská tvorba Josefa Zbortka představena veřejnosti zcela poprvé. Kromě příslibu exkluzivního zážitku se výstava stala také zdrojem nevšední předvánoční inspirace.

Crazy over you in Prague

Charles Thomson, 24. 9. – 15. 11. 2015

První samostatná výstava spoluzakladatele Stuckismu v České republice. Prezentace prací z posledních let, kdy se Thomson po krátké tvůrčí pauze opět navrátil k malbě a díky použití převážně pestrých barev ještě prohloubil svůj osobitý figurativní styl.

50 odstínů Gravelli

Kolekce lehce erotických velkoformátových fotografií předního fashion fotografa Vratko Bartíka, v nichž se krása lidského těla snoubila s detaily výrobků skupiny Gravelli. K vidění bylo i několik artefaktů, ve kterých Gravelli spojili síly s vybranými mladými umělci (např. betonové brýle, nože s ručně kovanou čepelí a betonovou rukojetí nebo psací pero ve tvaru husího brku). Expozice reflektovala fascinaci materiálem, který je mnohdy vnímán jako sice užitečná, ale nevýrazná a surová stavebnina. Gravelli spolu s autory artefaktů dokázali doslova vdechnout betonu duši.

Nahoru