9. 4. – 29. 5. 2016

…když nemůžeš, tak přidej!

Autor – Jaromír 99

Velkoformátové tisky ze stejnojmenné knihy o Emilu Zátopkovi, doplněné o výběr z předchozí komiksové tvorby Jaromíra 99.

Autor - Jaromír 99, výstava ...když nemůžeš, tak přidej!

O výstavě

Výstava …když nemůžeš, tak přidej! představuje komiksovou tvorbu současného českého výtvarníka, skladatele a hudebníka Jaromíra Švejdíka alias Jaromíra 99. Název výstavy je odvozený z citátu Emila Zátopka, který je hlavním hrdinou posledního komiksu, který Jaromír 99 vytvořil spolu se spisovatelem Janem Novákem. Velkoformátové tisky z tohoto díla jsou vedle kreseb ze slavného Aloise Nebela či komiksového Kafkova Zámku páteří celé výstavy.

O autorovi

Jaromír 99, občanským jménem Jaromír Švejdík (*1963) se vedle hudby věnuje i výtvarné tvorbě. Je autorem několika komiksů, z nichž mezinárodního renomé dosáhl příběh o výpravčím Aloisi Nebelovi vytvořený ve spolupráci se spisovatelem Jaroslavem Rudišem. Komiks byl převeden i do podoby stejnojmenného filmu a v roce 2011 získal Evropskou cenu pro nejlepší animovaný film. Za komiks Zámek podle románu Franze Kafky byl Jaromír 99 nominován na prestižní mezinárodní cenu Willa Eisnera.

www.jaromir99.blogspot.cz

[45]

Nahoru