1. duben – 14. květen 2017

Lukáš Miffek: EVERGRÝNY

Výstava jednoho z nejpozoruhodnějších malířů střední tvůrčí generace, autora, který svým „neo-pop-artovým“ a k diváku laskavým stylem vnáší do současného umění svěží, hravý a emotivně odzbrojující element. Špetka černého humoru jeho dílům navíc opravdu sluší.

O AKCI

Ze současných autorů patří Lukáš Miffek bezesporu k výtvarně „nejkultivovanějším“. Každý prvek má v jeho tvorbě promyšlenou formu, každý detail nachází ozvuky v předchozích i budoucích obrazech. Je to svět, v němž koexistují různé individuality: šťavnaté hamburgery a vždyzelené (evergreen) hrachové lusky, oživlé krabičky zápalek i lepá děvčata. Osu autorovy práce představuje aspekt hříčky a nadsázky, plus v našich krajích ne příliš četná forma vytříbeného existenciálního humoru. Malíř je schopen s příznačnou ironií přistoupit i sám k sobě, slabostem svým i svého okolí. Předkládá nám své motivy s „vážnou tváří“, ale v podstatě mírně sarkasticky.

Galerie je pro veřejnost přístupná v sobotu a v neděli, a to vždy od 14 do 18 hodin. Využijte možnosti soukromých prohlídek kdykoli mimo uvedené termíny po předchozí domluvě na e-mailu art@cernalabut.cz.
AKTUALITA: V sobotu 6. 5. bude galerie po celý den uzavřena.
A v neděli 7. 5. jste zváni v 16 hodin na komentovanou prohlídku!

O AUTOROVI

Lukáš Miffek (1978) studoval v letech 1999-2005 na Akademii výtvarných umění v Praze, v Ateliéru malby prof. Antonína Střížka a prof. Michaela Rittsteina. Od doby absolutoria si vydobyl poměrně neotřesitelnou pozici postmoderního „poety“, který rád vstupuje na „tenký led“ svých pláten, aby v nich vtipnou invencí fabuloval kratinké sekvence ze světa fantazijních příběhů každodennosti. Je členem výtvarné skupiny Natvrdlí.

www.miffek.cz

[75]

Nahoru