29. listopad – 4. prosinec 2016

Unknown

Neznámý cestovatel… neznámý svět… neznámý obsah.

O AKCI

Série skic dinosaurů, které se na stěnách galerie rozvíjejí až do podoby abstraktních shluků těl. Ve výstavním prostoru se tvary stávají více skrytými, přesto zde zůstávají přítomné. Jejich abstrahovaná poloha je legitimizuje jako konceptuální umění a propojuje autorovu (synovu) touhu po zkoumání a vizualizaci detailu s matčinou touhou po zkoumání struktur a jejich ztraceného obsahu.

Galerie je pro veřejnost přístupná v sobotu 3. 12. od 12 do 17 hodin a v neděli 4. 12. od 14 do 19 hodin. Vstup zdarma.

Využít můžete i možnost soukromých prohlídek ve vámi preferovaném termínu po předchozí domluvě na e-mailu art@cernalabut.cz.

O AUTOROVI

Arden Zadrick (8) je chlapec, který již od čtyř let projevuje enormní zájem nejen o vytváření vlastních světů, ale i o jejich vizuální zpodobnění. Jeho nesporný talent ke kresbě, skrze niž se brzy vypracoval k perspektivním zkratkám a ztvárnění pohybu, byl iniciačním bodem pro jeho matku Karin Zadrick, která je sama vizuální umělkyní. Touha spolupracovat se synem a přetavit jeho usilovnou práci v něco trvalého vedla kromě aktuální expozice především ke vzniku knihy, jež by měla podněcovat nejen fantazii malého čtenáře, ale také čtenáře dospělého.

Kniha “Svět dinosaurů” s podtitulem “Skicář pro děti a dospělé” je k zakoupení na recepci domu Černá labuť za 490 Kč, výtěžek z prodeje jde kompletně na podporu nadace Pink Crocodile, která se stará o děti s kombinovaným postižením.

www.pink-crocodile.org

[65]

Nahoru